web analytics

Machael Doğu Karadeniz’in en bakir yörelerinden biri.

Machael’in yüksek yaylalarından biri de Lekoban yaylası 2400 m. lerde bulunuyor.

Bu yaylada Murat Yavuz ailesinin işlettiği Yayla Pansiyon’da kalıyoruz. Faruk Akbaş Machael Foto Safarisi burada başlıyor. Kaptan Şöför Ardeşen’li Adem ile birlikte on kişiyiz.

Aşağıdaki fotoğrafta FOTO SAFARİ ekibini görüyoruz.

Machael 4 Yayla Pansiyon Lekoban -1

Öndeki sıra soldan sağa:  Faruk Akbaş, pansiyon sahibi Murat Yavuz, İpek Kaptan, Murat Bey’in gelini çok başarılı ahçı ve pansiyonun her şeyi Songül Yavuz, Eylem Koç, Özen Burcu Yüceşen, Hale Özdemir, Liane Bencuya, Yukarı sıra soldan sağa Adem Kaptan, Adem Bey, Cengiz Kaptan ve Yavuz Çekirge.

Böylesine ıssız bir yerde bu kadar konfor inanılır gibi değil. Arkamızda görünen odaların hepsi vadiye bakıyor. Her odanın kendi özel banyo ve tuvaleti var. Oda dışında uzanıp giden terasta koltuğunuza kurulup sürekli değişen vadiyi ve yayla yaşamını seyretme olanağınız var

Murat Bey’in gelini (Adı galiba Songül) muhteşem bir ahçı. Onun yaptığı Lubbio Pırha (Fasulye ve lahana çorbası) muhlama, lahana sarma, ve diğer Gürcü yemeklerine hayran olmamak elde değil. Her şey tümüyle organik. Kahvaltılarda peynirden, yumurtaya ekmekten maydanoza kadar her şeyi kendileri yetiştiriyormuş. Sanki hayal aleminde gibisiniz. 

Machael Lekoban Vadisi Yıldız Pozlama 4 (3)

Ayrıca fotoğraf severler için gece sürprizlerle dolu. Bu yukarıda gördüğünüz fotoğraf benim ilk yıldız pozlama denemem.

7 Ağustos 2016

Yıldız Pozlama

Post navigation